1599-5000-93

אבטחת מידע

דף הביתמאמריםאבטחת מידע

מה החשיבות של אבטחת מידע לעסק?

פעמים רבות אנו שומעים בתקשורת מונחים כמו "אבטחת מידע" או "אבטחת רשת" ולא בטוחים במה בדיוק מדובר. חשוב מאד להבין, שאם יש לכם עסק עצמאי אשר נתמך במערכות מחשוב, הנושא של אבטחת מידע הוא חשוב ואף קריטי עבורכם. הדבר נכון הם לארגונים שפועלים ברמה הציבורית, והן לעסקים פרטיים לחלוטין.

המונח אבטחת מידע, מתייחס לכך שמידע שנמצא בתוך הרשת הפנימית של הארגון שלכם, לא יוכל לזלוג החוצה. בנוסף - הדבר מתייחס למניעת מצבים כמו החדרת וירוסים לתוך המערכות שלכם, שעלולות לפגוע ואף למחוק את המידע הקיים כולו. הנושא של אבטחת מידע קיבל משנה תוקף בשנים האחרונות, שכן העידן של מחשבי Stand Alone נגמר, והיום מדובר תמיד על רשתות מחשבים, כאשר יתכן והמידע כולו אף יושב על שרתים בלבד, ולא על כונן קשיח במחשב עצמו.

כיצד מונעים את זליגת ואיבוד המידע?

יש היום כמה אפשרויות לעסקים וארגונים לקבל פתרונות של אבטחת מידע ברמה גבוהה ולאפשר מצד אחד שימוש רחב במערכות המחשוב, ומצד שני לדעת שהמידע עצמו בטוח ומוגן היטב.
ראשית, מדובר על טיפול בגורם האנושי. מחקרים מראים כי בסופו של דבר רוב התקלות והבעיות באבטחת המידע קשורות לאדם שעומד מול עמדת הקצה, ולפעולות שהוא מבצע. לכן, חשוב לבצע תדריכים שונים לעובדים שלכם, להסביר להם על נהלי עבודה, ולהסביר להם גם את ההיגיון מאחורי אבטחת המידע בארגון. עובד שידע למה חשוב כל כך לשמור על המידע ומה ההיגיון מאחורי הפעולות - יטה פחות לטעויות.

פתרון נוסף, הוא סינון מוקדם של תשתיות, מערכות ותוכנות שונות אשר יש בהן אפשרות לפוטנציאל גבוה לפגיעה באבטחת המידע. כך לדוגמה, אתם בוודאי מכירים משימוש פרטי במחשב שלכם תוכנות שונות של שיתוף קבצים, רשתות חברתיות, וכיו"ב. אולם, למקום עבודה השימושים הללו יכולים להיות בעייתיים מאד. לכן, חשוב לבצע חסימה של תוכנות ורשתות חברתיות, אשר מהוות מקור להחדרת וירוסים לתוך המערכת.

כמובן שחשוב מאוד להתקין בתוך הרשת הפנימית של הארגון שלכם תוכנות אשר עוסקות בניטור של רוגלות, וירוסים, ושאר מזיקים שונים. לתוכנות אלו יש גם להתקין עדכונים מפעם לפעם, שכן האיומים מתחדשים לעתים קרובות - והעדכונים מאפשרים למערכות הניטור והבקרה לתת מענה לכל סיטואציה.
כמו כן, ניהול מוצלח של מערכת הרשאות בתוך הרשת הארגונית, וקביעת דרגים שונים שיוכלו לבצע פעולות שונות, אף היא מפחיתה באופן דרסטי את הסיכוי לתקלות בתחום אבטחת המידע.

טכנינט מעניקים לכם מגוון פתרונות

רוצים לקבל פתרונות מקיפים עבור העסק שלכם? רוצים לחוש שאתם עובדים בסביבה טכנולוגית בטוחה יותר? לחברת טכנינט יש את כל הכלים לסייע לכם. טכנינט היא חברה בעל ניסיון רב בתחום התמיכה במחשוב לעסקים בכלל, ותמיכה בנושא אבטחת המידע בפרט. לטכנינט יש מגוון רחב מאד של פתרונות אותן היא תוכל ליישם עבור העסק שלכם - התקנת תוכנות אבטחה לסריקה וניטור תקלות, הסברות והטמעות לצוות החברה, קביעת מתן הרשאות משתמשים ברשת, וכמובן ייעוץ ופתרון תקלות שונות באופן מיידי ולאורך זמן. פנו עוד היום לחברת טכנינט דרך דף הבית שלנו, ותוכלו לקבל פתרון מקיף ומלא לנושא.